چرا باید اپلیکیشن داشته باشیم

چرا باید اپلیکیشن داشته باشیم

چرا باید اپلیکیشن داشته باشیم


چرا باید اپلیکیشن داشته باشیم

چرا باید اپلیکیشن داشته باشیم

چرا باید اپلیکیشن داشته باشیم


 

به این 7 دلیل به اپ موبایل نیاز دارید

اپلیکیشن موبایل چه تاثیری میتواند در فعالیت کسب و کارهای ما داشته باشد؟ چرا کسب و کارهای کوچک و متوسط به فکر طراحی و ساخت اپ موبایل افتاده اند؟ اگر یکمی فکرکنید که فقط سازمانها و شرکتهای بزرگ به اپلیکیشن موبایل نیاز دارند، کاملا در اشتباهید. شرکت های کوچک و متوسط هم به این نکته مهم، که استراتژی موبایل فراتر از صرفا یک «وب سایت واکنش گرا» است، پی برده اند.

شاید شنیده باشید که این روزها خیلی از شرکت ها و برندهایی که با آنها سر و کار دارید  اپلیکیشن موبایل دارند و از این طریق با مشتریانشان ارتباط خیلی قوی برقرار میکنند. اینها معمولا کمپانی ها و شرکت های پیشرویی هستند که تلاش میکنند جدیدترین خدمات را به مخاطبانشان و مشتریانشان ارائه کنند.

اگر مطمئن نیستید که چرا باید اپلیکیشن اختصاصی برند خودتان را داشته باشید، این مقاله را حتما تاپایان مطالعه کنید. ما در اینجا 7 مزیت اپ موبایل را برای کسب و کارها را توضیح داده ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

1. با اپلیکیشن، همیشه دیده می‌شوید

مردم ما در طول روز زمان زیادی را با استفاده کردن از موبایلشان را اختصاص میدهند، و طبق آمار حتی بیشتر از متوسط جهانی از گوشی‌های هوشمند نیز استفاده می‌کنند. البته، گرچه کاربران معمولا از اپلیکیشن های مشخص و بخصوصی در طول روز استفاده میکنند، که اغلب شبکه های اجتماعی همچو اینستاگرام و …و پیام رسانهاست، اما برای استفاده از همان اپ‌ها نیز باید قفل گوشی را باز کرده و صفحه یا فهرست اپ ها را مرور کنند؛ و در این بین قطعا به اپلیکشن شما هم بر خواهند خورند، و نام و لوگویتان بطور ناخودآگاه در حافظه شان ثبت میشود.

2. ایجاد کانال مستقیم بازاریابی

کارهای زیادی را میتوان با استفاده از اپ های موبایلی انجام داد: دریافت اطلاعات، مشاهده قیمت اجناس، رزور خدمات، جستجو، ایجاد حساب کاربری، پیام رسانی، اطلاع از اخبار و رویدادها، و موارد بسیار دیگر.

یکی از مهمترین مزایای اپلیکیشن موبایل در این است که بوسیله آن کلیه اطلاعات، از قبیل جدیدترین محصولات، رویدادها، تخفیفات، و پیشنهادات ویژه، در نوک انگشتان مشتریانتان خواهد بود. همچنین، با استفاده از امکان ارسال نوتیفیکیشن (اعلان) میتوانید ارتباط خیلی نزدیکی و مستقیمی با کاربران برقرار کنید و مطالب مورد نظرتان را در زمان مقتضی به او یادآوری کنید.

3. ایجاد ارزش برای مشتریان

به وسیله اپ موبایلی خودتان میتوانید امکانات ارزشمند گوناگونی را به مشتریانتان نیز ارائه دهید و کار را برای آنها آسانتر کنید. به عنوان مثال، اگر طرح های وفاداری یا باشگاه مشتریان دارید، احتمالا اطلاعات مشتریان، سوابق خرید، امتیازات، و تخفیفات آنها را روی کارتهای مغناطیسی ذخیره میکنید. اما با وجود اپ موبایل، میتوانید این کار را بصورت دیجیتالی انجام دهید. نتیجه آن راحتی بیشتر مشتریان، تعامل بیشتر با اپلیکیشن موبایل، و دانلود و ترویج آن خواهد بود که باعث وفاداری و خرید مجدد مشتریان میشود.

4. ایجاد آگاهی درباره برندتان

اطلاع رسانی درباره برند یعنی اینکه مشتری برندی را بشناسد و بتواند آن را به خاطر بیاورد. «آگاهی درباره برند» موضوع مهمی در رفتار مشتری، مدیریت تبلیغات، و مدیریت برند است و در تدوین استراتژی توسعه شرکت ها نقش بسزایی دارد. اینکه مشتری برندی را بشناسند و قادر باشد آن را به خاطر بیاورد در تصمیم گیری او برای خرید نقش مهمی خواهد داشت. اگر مشتری نداند محصولات شما چیست و برندتان را نشناسد قاعدتا موقع خرید به شما مراجعه نخواهد کرد. بنابراین، ایجاد آگاهی درباره برند هدف بسیاری از کسب و کارهاست و اپ موبایل میتواند به شما در این کار کمک زیادی کند. اجازه بدهید موضوع آگاهی درباره برند را به دو بخش «برند» و «آگاهی» تقسیم کنیم و به هریک جداگانه بپردازیم و ببینیم اپلیکیشن شما چگونه میتواند در این زمینه نقش آفرینی و خودی نشان بدهد :

 

  • برند: اپلیکیشن موبایل مانند یک بیلبورد خالی است. شما میتوانید هر طرح و پیامی که میخواهید را روی آن اجرا کنید؛ طراحی شما میتواند شیک، ساده، کاربردی، تعجب آور، و آموزنده باشد. اما آنچه مهم است این است که مخاطب به طرح و پیام شما علاقمند شود و با آن ارتباط برقرار کند. بنابراین، اپلیکیشن میتواند طرح و پیام برند شما را بصورت زیبا، کارآمد و تاثیرگذار به مشتری ارائه دهد و امکاناتی را در اختیار او بگذارد که علاقه او به برندتان را افزایش دهد.
  • آگاهی: هرچه مشتریانتان بیشتر از اپلیکیشن موبایلتان استفاده کنند، زودتر تمایل پیدا میکنند که کالا و خدماتتان را بخرند. این استفاده مداوم از اپ و دیدن مکرر نام و آیکون برندتان باعث میشود که برندتان بیشتر و بهتر دیده شود و در خاطر بماند.

 

5. بهبود ارتباط با مشتریان

صرف نظر از اینکه چه محصول یا خدماتی را ارائه میکنید، مشتریانتان باید راهی برای ارتباط با شما داشته باشند. اگر داخل اپتان سرویس پیام رسان داشته باشید میتوانید در شیوه ارتباط با مشتریانتان تغییر چشمیگیری ایجاد کنید.

6. تمایز از رقبا

در حال حاضر تعداد کسب و کارهای کوچکی که دارای اپ موبایل هستند زیاد نیست، و این برای شما یک مزیت است؛ زیرا باعث میشود از رقبایتان پیشی بگیرید. اولین نفری در محله یا شهرتان باشید که به مشتریانش اپ موبایل داده است. قطعا مشتریانتان شما را به عنوان یک کسب و کار پیشرو خواهند شناخت.

7. ایجاد وفاداری در مشتری

آخرین مزیتی و فوایدی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، که البته مزایای بیشتری را میتوان درباره اپلیکیشن موبایل شمرد ولی ما در اینجا به همین 7 مزیت و فواید بسنده میکنیم، اینه که شما میتوانید بوسیله اپلیکیشن  موبایل حس وفاداری نسبت به برندتان را در بین مشتریان ایجاد کنید. با توجه به حجم انبوهی از تبلیغات که مشتریان را شبانه روز احاطه کرده، مانند بیلبورد و بنر در خیابانها، تبلیغات روزنامه، مجلات و رادیو تلویزیون، تبلیغات ایستگاه های مترو و اتوبوس،

تراکت و بروشور، کدهای تخفیفاتی، وب سایت، بنرهای تبلیغاتی آنلاین، و ایمیل های تبلیغاتی، شرکت ها برای رساندن پیام و تاثیرگذاری بر مخاطب با شرایط سخت و پیچیده ای روبرو هستند. در چنین شرایطی، ایجاد یک رابطه نزدیک و صادقانه با مشتریان از طریق اپ موبایل و کسب اعتماد و وفاداری آنها ضروری است. البته ادعا نمیکنیم که اپ موبایل همه مشکلات را حل خواهد کرد و باعث رشد و شکوفایی کسب و کارتان خواهد شد. اما یقینا باعث میشود ارتباط نزدیک تری با مشتریانتان برقرار کنید و در نوک انگشتانشان قرار گیرید.

حالا که با مزایای اپ موبایل بیشتر آشنا شدید میتوانید از آن برای کسب و کارتان استفاده کنید. اما برای ساخت اپ موبایل باید از کجا شروع کرد؟ برای این کار دو راه وجود دارد:

 

  • برون سپاری پروژه ساخت اپ موبایلتان به یکی از شرکتهای طراحی و توسعه اپ موبایل، یا استخدام تیم توسعه اپ موبایل در داخل مجموعه تان.
  • استفاده از یکی از سرویس های اپ ساز خودکار آنلاین، مانند اپلیکیشن که بوسیله آن میتوانید بدون نیاز به برنامه نویسی اپ موبایلتان را بسازید.

 

اپ موبایل قطعا در آینده بخشی از هر کسب و کاری خواهد بود. بنابراین، انتخاب امروز شما زیربنای کسب و کار آینده تان است.

نویسنده: شهریار قربانی

اپلیکیشن

اپلیکیشن چه فوایدی بر کسب و کارمان داردبا اپلیکیشنچرا باید اپلیکیشن داشته باشیمدیده شده با اپلیکیشنساخت اپلیکیشن ارزانساخت اپلیکیشن حرفه ایطراحی اپلیکیشنطراحی اپلیکیشن ارزانطراحی اپلیکیشن در کرجطراحی و ساخت اپلیکیشنفواید اپلیکیشن چیستمزایای اپلیکیشن چیستهمیشه دیده می‌شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *