چگونه یک سایت کامل و بی نقص داشته باشیم؟

چگونه یک سایت کامل و بی نقص داشته باشیم

چگونه یک سایت کامل و بی نقص داشته باشیم


چگونه یک سایت کامل و بی نقص داشته باشیم؟


چگونه یک سایت کامل و بی نقص داشته باشیم؟

طراحی های یک سایت یکی از کارهای پیچیده و سختی به شمار می آید.در این روند باید گونه ای طراحی انجام شود تا با تمام سلایق سازگار باشد و بازدید کننده از ظاهر سایت راضی باشد و بتواند با آرامش در سایت شما گشتی بزنند،از این رو باید حتما به تمام جزئیات ریز و درشت در طراحی وب سایت ها توجه کنید و کوچکترین نکته ای را از قلم نیندازید.

توجه داشتن به جزئیات در طراحی سایت

طراحی سایت مراحل مختلفی دارد= جمع آوری اطلاعات اولیه، طراحی، توسعه و تست کارایی بی نقض. اولین اثری که سایت روی کاربر میذاره ناشی از کیفیت طراحی سایت هست. در واقع ظاهر سایت تعیین میکند که آیا کاربر تحت تأثیر سایت قرار خواهد گرفت یا خیر.
به همین دلیل مرحله طراحی یکی از مهمترین مراحل پروژه وب سایت محسوب میشود.
طراحی سایت وقت و صبر زیادی لازم دارد.

علاوه بر اینها برنامه ریزی و کلی کارهای فنی لازم است. با توجه رقابتی که تو دنیای طراحی وب سایت وجود دارد، ساخت وبسایتی که از نظر همه جذابیت داشته باشد، قابل درک و فهم باشد و نسبت به وبسایت های رقیب برتری داشته باشد از وظایف دشوار طراحان سایت می باشد. هرچند برای طراحانی که خلاق باشند و عاشق طراحی وب سایت باشن، براحتی با تقسیم این مرحله به مراحل کوچیکتر قابل انجام خواهد بود. حالا این مراحل و فرایند رو هر طراحی به شیوه خودش میتونه انجام بده، اما هسته اصلی کار طراحیِ همه طراحان با تجربه یکسان می باشد.

طراحی سایت بی نقص داشته باشید

طراحی وب سایت دارای مراحل مختلفی می باشد! یکی از این مراحل جمع آوری اطلاعات اولیه است و مرحله بعدی توسعه و تست کارایی این مواردی که ذکر کردیم می باشد.اولین اثری که طراحی وبسایت خوب می گذارد باعث کیفیت کلی وبسایت است. در حقیقت این ظاهرطراحی وبسایت است که تعیین می کند کاربر داخل سایت ماندگار خواهد شد یا خیر .بنابراین مرحله طراحی وبسایت از مهم ترین مراحل پروژه ساخت و طراحی وبسایت محسوب می شود. بدون شک طراحی وبسایت شکیبایی زیادی را به همراه دارد در کنار این ها برنامه ریزی و کارهای فنی نیز لازمه این کار می باشد.

جذابیت طراحی سایت

امروزه با توجه به رقابتی که در دنیای مجازی و طراحی وب سایت در البرز(کرج) وجود دارد ،طراحی وبسایت و ساخت وبسایتی که نسبت به وبسایت های دیگر برتری داشته باشد و قابل فهم و درک می توان گفت کاری کاملا دشوار و سختی می باشد،.البته آشکار  است برای طراحان وبسایت که عاشق طراحی وبسایت هستند و خلاقیت دارند به آسانی می تواند با تقسیم مرحله به مرحله کار وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

 

چگونه یک سایت کامل و بی نقص داشته باشیم؟

چگونه یک سایت کامل و بی نقص داشته باشیم؟

اهمیت دادن به کاربران و مخاطبان سایت و سلایق آن ها

شما باید وبسایت خود را به نحوی طراحی کنید که تا حدود زیادی با سلیقه تمام مخاطبان یکسان باشد. البته همیشه نمیتوان نظر همه افراد را جلب کرد ولی باید تا حد ممکن از یک طراحی خوب و قابل قبول استفاده کنید.طراحی آسان و قابل فهم برای کاربر. تا کاربران شما هنگام بازدید از سایت دچار سردرگمی نشوند و بتوانند براحتی به اطلاعات مورد نظر خود و یا خدماتی که میخواهند دسترسی داشته باشند. این باعث میشود که کاربر از سایت شما راضی و سرخوش باشند.

چگونه یک سایت کامل و بی نقص داشته باشیم؟

یکی دیگر از مراحل طراحی سایت ، جمع آوری ایده های خلاقانه برای پروژه است. همیشه طراح سایت باید یک سری ایده و طرح های خلاقانه اولیه را آماده کند و بعد از بین آنها بهترین ها را انتخاب کند .با ارسال طرح ها برای مشتری نظر آنها را نیز جویا شود که به این مرحله بازبینی طرح گویند ،که شامل ایراد گرفتن و حل مشکلات و تایید طرح می شود .تا اینکه هم مشتری و طراح سایت از ایده اولیه طراحی سایت رضایت کامل داشته باشند. طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی یکی از بهترین و کارآمد ترین خدمات پلن سایت می باشد که به درآمدزایی بیشتر صاحبان مشاغل کمک می کند .

یکی از مهمترین موارد جزئیات طراحی سایت:  طراحی یک سایت  بصورت ریسپانسیو

حتی در صورت استفاده از قالب های آماده به این نکته توجه داشته باشید که قالب انتخابی ریسپانسیو باشد امروزه یکی از فاکتورهای اساسی و مهم در طراحی سایت واکنشگرا بودن سایت است .در حال حاضر بیش از نیمی از کاربران از تلفن های هوشمند برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند پس توجه به این نکته می تواند در افزایش ترافیک ورودی به سایت موثر باشد.

ایده ای جالب برای ظاهر سایت یک ساده: استفاده از فضای سفید

یکی از جدید ترین متدها در طراحی وب سایت استفاده از فضاهای سفید یا همان فضاهای خالی است که باعث مدرن به نظر رسیدن طراحی سایت خواهد شد این تکنیک که امروزه طرفداران زیادی دارد از گیجی و سردرگمی کاربران جلوگیری می کند و به نوعی در برند سازی نیز اثر گذار است.

چگونه یک سایت بی‌نقص طراحی کنیم؟

برای داشتن یک سایت بی نقص که تمام  جزئیات  طراحی سایت در آن رعایت شده است،شما باید تمام نیازهای کاربران و بازدید کنندگان سایت خود را در نظر بگیرید و تمام جزئیات حتی کوچک و بی اهمیت را در آن رعایت کنید. جزئیاتی از قبیل رنگ سایت،فونت متن ها،رنگ قلم متن،سایز عکس ها ،خطوط دور عکس و….. از لینک های تودرتو استفاده نکنید.

هرگز کاربران را بی هدف در میان صفحات سایت خود نچرخانید که این کار باعث دلسرد شده بازدید کننده از سایت شما میشود. سایتی که طراحی میکنید باید پویا باشد،یعنی شما باید توانایی اضافه کردن و تغییر محتوای سایت و عکس ها را داشته باشید.

سئو سایت امری مهم که نباید از آن غافل شوید و طراحی سایت بدون سئو برای صاحبان مشاغل امری بیهوده است.

 

منبع:تک 1 وب

طراحی سایت

بهترین طراح وببهترین طراح وب سایتبهترین طراحی سایتجذابیت طراحی سایتجذابیت طراحی سایت در چیستچگونه یک سایت کامل و بی نقص داشته باشیمطراحی سایت در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *